Кондиціонери
Комфортне життя починається із комфортних умов мікроклімату житла.
Кондиціонер - це технічний прилад підтримки оптимальних умов мікроклімату в приміщенні. Це унікальна система, яка здатна взимку обігрівати, а влітку охолоджувати повітря. Сучасні спліт-системи здатні працювати на обігрів за температури повітря до -30 градусів Цельсія.
Старі моделі кондиціонерів працювали лише на охолодження. Але час йшов і потреби користувача зростали, тоді виробники почали додавати функції обігріву та різні фільтри для очищення повітря від пилу, мікроорганізмів, тютюнового диму та неприємних запахів.
Сьогодні сучасні спліт-системи широко використовують ресторани, офіси, ТРЦ та інші комерційні підприємства. Також цей кліматичний пристрій користується популярністю для встановлення будинку. Комфортабельну квартиру чи будинок у сучасному світі важко уявити без кондиціонера.
Великий асортимент кліматичної техніки в інтернет-магазині Інтер-Клімат дозволить підібрати якісний та недорогий кондиціонер для дому з доставкою по Україні. спліт-систему можна у точці видачі інтернет-магазину.
Принцип роботи кондиціонера
В основі роботи кондиціонера лежить здатність рідини поглинати тепло в результаті випаровування та виділяти його внаслідок переходу з газоподібного стану в рідкий.
Рідина у разі - це спеціальний холодоагент фреон. Він здатний змінювати свій стан залежно від того, які температурні умови у замкнутій системі.
Рух холодоагенту за контуром забезпечується роботою компресора.
Існують такі види фреону:
- R22;
- R32;
- R407;
- R410.
Найкращим фреоном є R410A. Саме він лежить в основі більшості кондиціонерів як для дому, так і для промислових. Такий фреон вважається екологічним та нешкідливим для людей та домашніх вихованців.
Види кондиціонерів
Кондиціонери поділяються на три великі групи:
- Промислові кліматичні системи (комерційні);
- Напівпромислові;
- Побутові.
Комерційні кондиціонери використовують на об'єктах з великою площею – фабрики, виробництва, офіси, складські приміщення.
Це потужні прилади, які працюють у постійному режимі.
Напівпромислові та побутові кондиціонери використовують в офісах, медичних центрах, салонах краси, залах ресторанів, на дачах, у приватних будинках та квартирах.
Побутові кондиціонери бувають:
- Моноблочні;
- Спліт-системи;
- Інверторні кондиціонери.
Моноблочні кондиціонери поділяються на:
- Віконні моделі;
- Мобільні пристрої.
Спліт-системи у свою чергу бувають:
- Настінні;
- Підлогово-стельові;
- Колонні;
- Касетні;
- Канальні;
- Мультіспліт-системи.
Розглянемо детальніше кожен вид кондиціонерів.
Віконні кондиціонери
Раніше були популярними, але сучасні спліт-системи витіснили такий вид кондиціонерів і зараз зустріти їх – рідкість. Багато світових виробників вже відмовилися від їх виробництва.
Монтують віконний кондиціонер у спеціальний отвір у віконній рамі чи стіні.
Купують такий кондиціонер без встановлення, вони недорогі, легко монтуються та демонтуються.
Мобільні кондиціонери
Мобільний кондиціонер радять встановлювати, якщо немає можливості встановити стаціонарну конструкцію.
Це відмінний варіант для використання на дачі або на орендованій квартирі.
Такий кондиціонер легкий та негабаритний, його легко переміщати та перевозити.
Такі кондиціонери мають вбудовану трубу для виведення теплого повітря. При установці трубу необхідно розміщувати так, щоб вона виводила повітря надвір.
Незважаючи на зручність експлуатації, мобільні пристрої не дуже популярні серед користувачів.
Спліт-системи
Найпопулярнішими видами серед встановлюваних кондиціонерів є спліт-системи.
Спліт-системи складаються з:
- Внутрішнього блоку, який встановлюють усередині приміщення;
- Зовнішній блок, який монтується на вулиці.
Блоки з'єднуються між собою за допомогою мідних труб, якими циркулює фреон.
Обігрів або охолодження забезпечує внутрішній блок.
Спліт-системи мають багато переваг. Вони здатні працювати як на обігрів, так і на охолодження, зволожувати або осушувати повітря, очищати його від мікрочастинок пилу та мікроорганізмів.
Такі кондиціонери практично не видають шуму, оскільки компресор розташований усередині зовнішнього блоку.
Касетні кондиціонери
Касетні кондиціонери встановлюють у приміщеннях із натяжною стелею.
Процес встановлення наступний. Внутрішній блок необхідно встановити у простір під натяжною стелею, а охолоджене повітря виходитиме через нижню частину. Для естетичності нижня частина спліт-системи виготовлена як стандартна стельова плитка, замість якої встановлюються декоративні грати. Такий вид кондиціонера рекомендовано встановлювати у приміщеннях з великою та середньою площею.
Особливість касетних кондиціонерів у тому, що конструкція внутрішніх блоків забезпечує рівномірне обігрів або охолодження у чотирьох напрямках.
Канальні кондиціонери
Такий тип кондиціонерів встановлюється подібно до фасадних систем таким чином, що внутрішній блок ховається за підвісними стелями.
Особливість канальних кондиціонерів у тому, що вони здатні створити ефект прохолоди або обігріву одночасно у кількох кімнатах. Це чудове рішення, якщо потрібно підібрати кондиціонер для квартири.
Недолік канальної спліт-системи в тому, що монтаж вимагає розробки проекту. Такі кондиціонери можна встановити на етапі будівництва або ремонту.
Важливо також правильно підібрати діаметр повітроводів, щоб була можливість контролювати мікроклімат одразу в кількох кімнатах. Для цього потрібна консультація фахівця.
Колони кондиціонери
Колона спліт-система – це великогабаритна потужна система. Свою назву колонні кондиціонери отримали через колоноподібну конструкцію внутрішніх блоків.
Встановлюють колонний кондиціонер на підлозі. Він здатний охолодити чи обігріти приміщення великої площі. Тому це чудовий кондиціонер для офісу, ресторану чи конференц-залу.
Керувати спліт-системами колонного типу можна дистанційно за допомогою пульта.
Спліт-системи настінного типу
Настінна спліт-система складається з внутрішнього та зовнішнього блоків. Або з випарного та компресорно-конденсаторного.
Зовнішній блок розташовується зовні будівлі, на горищах та підвалах. Монтується зовнішній блок за допомогою спеціальних кріплень.
Блоки з'єднуються між собою мідними трубами, по яких циркулює фреон.
Настінні системи мають широкий діапазон потужності від 1,5 до 10 кВт, тому таку систему можна підібрати під будь-яке по площі приміщення.
Перевагою настінних кондиціонерів є низький рівень шуму та компактність.
Настінний кондиціонер можна купити в інтернет-магазині Інтер-клімат. Команда монтажників приїжджає за адресою у місті Кривий Ріг.
Також такі системи потребують періодичного технічного обслуговування. Рекомендовано таке техобслуговування кондиціонера раз на 6-12 місяців.
Підлогово-стельові спліт-системи
За будовою такі кондиціонери дуже схожі на стінні конструкції. Відрізняються між собою будовою внутрішнього блоку.
Внутрішній блок встановлюється на підлозі або під стелею. Управління таких систем дистанційне за допомогою пульта, що йде в комплекті.
Мульти-спліт системи
Нове покоління кондиціонерів – мульти-спліт системи.
Для таких кондиціонерів характерною є наявність від двох до п'яти внутрішніх блоків. Це дозволяє охолоджувати або обігрівати кілька кімнат і не захаращувати зовнішній фасад будівлі.
Серед недоліків мульти-спліт систем – складний монтаж та дорога ціна.
Інверторний кондиціонер
Інверторний кондиціонер - це прилад, будова якого встановлений компресор інверторного типу. Складатися такий кондиціонер може з одного або двох блоків.
Особливість його в тому, що він перетворює змінний струм на постійний і здатний автоматично регулювати роботу двигуна.
У чому користь такої функції? Це дозволяє підтримувати температуру з мінімальним споживанням електроенергії, а отже – це економія.
Зовні між класичними спліт-системами та інверторними відмінності немає, але другий дозволяє економити.
Переваги інверторних кондиціонерів:
- Енергоекономічність;
- Якісне очищення повітря;
- Низький рівень шуму;
- Стабільна робота при стрибках напруги.
До недоліків інверторних кондиціонерів можна віднести хіба що вартість та необхідність технічного обслуговування.
Якщо вибираєте кондиціонер, варто звернути увагу саме на інверторні спліт-системи.
В інтернет-магазині Інтер-Кліму є можливість купити дешево Інверторний кондиціонер з доставкою в будь-який регіон України.
Як вибрати кондиціонер?
При виборі кондиціонера слід звертати увагу на:
- Функціонал - іонізація повітря, Wi-Fi керування, обігрів при гранично низьких температурах.
- Потужність. Цей параметр підбирається відповідно до площі приміщення, де планується встановлення кондиціонера.
- Ціна.
Для спрощення процесу вибору на упаковці кондиціонерів можна бачити маркування. Але далеко не кожен знає, що конкретно означають ці цифри.
У таблиці можна побачити відповідність маркування потужності та площі приміщення.
Маркування |
7 |
9 |
12 |
18 |
Продуктивність, кВт |
2 |
2,5 |
3,5 |
5,5 |
Площа приміщення, м2 |
20 |
26 |
35 |
52 |
Підбирати такий кліматичний прилад, як кондиціонер, необхідно уважно. Витратьте час вивчення технічних параметрів. Кондиціонер купується на довгі роки, подбайте, щоб він підтримував усі необхідні функції та відповідав за потужністю приміщенню, де планується встановлення.
Варто відзначити переваги кондиціонерів із Wi-Fi керуванням.
Це можливість керувати мікроклімат квартири за допомогою програми на телефоні або планшеті.
Це зручно, наприклад, ще на роботі можна включити кондиціонер на певну температуру і до приходу додому буде вже тепло. Або коли поїхали на кілька днів із дому, а пристрій вимкнути забули, турбуватися не варто, кондиціонер можна вимкнути за допомогою телефону.
Wi-Fi-управління – це корисна функція або просто модне доповнення вирішувати вам, але запевняємо про таку покупку ще ніхто не пошкодував.
Де в Україні купити кондиціонер?
Найкращим місцем, де можна придбати кондиціонер, є інтернет-магазин Інтер-Клімат.
Наш магазин здійснює відправку кліматичної техніки по всіх регіонах України. Оплата здійснюється післяплатою або на передоплату на рахунок магазину.
Переваги наших клієнтів:
- Якісна консультація спеціалістів. Зателефонувати можна за телефоном, вказаним на сайті магазину.
- Допомога у підборі кліматичного приладу. Від вас бюджет та бажаний функціонал, від нас моделі на вибір;
- Ціни від виробника. Наш магазин є прямим дилером виробників, відповідно ціни у нас без накруток;
- Гарантія якості від 6 років;
- Монтажні роботи у місті Кривий Ріг;
- Доставка Новою поштою по Україні;
- Можливість оплати післяплатою;
- Якісний товар від найкращих українських та світових виробників. За роки роботи ми зібрали у своєму магазині найкращу кліматичну техніку.
У нас можна придбати кондиціонери таких брендів. Gree, Cooper&Hunter, LG, Midea, Idea, TCL.
Звертайтеся до Інтер-Клімату, ми завжди працюємо в інтересах наших покупців.
Бажаємо тепла та затишку вашому будинку!
Залишились питання? Дивись відео!